Studio HR

Poradnik Studia HR – jak pracować i nie zwariować

Prowadzimy szkolenia od wielu lat. Rozmawiamy z ludźmi, słuchamy, czasami udzielamy rad, częściej wspólnie wypracowujemy rozwiązania. Uczymy się od siebie nawzajem. Mimo że takich spotkań…

Prowadzimy szkolenia od wielu lat. Rozmawiamy z ludźmi, słuchamy, czasami udzielamy rad, częściej wspólnie wypracowujemy rozwiązania. Uczymy się od siebie nawzajem. Mimo że takich spotkań odbywamy w ciągu roku wiele, jesteśmy przekonane, że są ludzie, którzy nigdy nie będą mieli okazji wziąć w nich udziału.

Dla nich, ale nie tylko, postanowiłyśmy w pigułce przybliżyć rozwiązania trudnych problemów pracowników i szefów oraz relacji między nimi. Opieramy się tutaj na naszej wiedzy psychologicznej oraz przydatnych i sprawdzonych w praktyce teoriach.

Co chciałyśmy osiągnąć pisząc owe teksty? Zależało nam na tym, aby o sprawach, którymi zajmujemy się na co dzień (czyli o szkoleniach Wielkiego Świata Biznesu), opowiedzieć w sposób przystępny i pokazać, że każdy z nas ma realny wpływ na kreowanie kultury organizacyjnej w firmie, że mogą obowiązywać pewne standardy, że warto jest korzystać z tak zwanych miękkich umiejętności, a nie tylko być biernym obserwatorem swoich niepowodzeń.

Chcemy zatem pokazać proste, ale i konstruktywne sposoby radzenia sobie z problemami zawodowymi.

(fragment wstępu)